एमालेको २७ विभागमा प्रमुख, उप प्रमुख तोकियो (सूचीसहित)

काठमाडौँ- प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेकपा (एमाले) ले २७ वटा केन्द्रीय विभाग गठन गरेको छ । ३५ सदस्य रहने विभागमा प्रमुख, उपप्रमुख तोकिएका छन् । १३ विभागका भने सचिव समेत चयन भइसकेका छन् ।

स्कुल विभाग
प्रमुख प्रदीप ज्ञवाली
उपप्रमुख ईश्वरी रिजाल
सचिव पेम्वा लामा
सदस्यहरू घनश्याम कोइराला
पुरुषोत्तम न्यौपाने
टीका ढकाल
रामशरण प्याकुरेल
इन्दिरा पन्त
वाईपी आचार्य
तत्वप्रसाद तिम्सिना
हिमबहादुर क्षेत्री

प्रचार तथा प्रकाशन विभाग
प्रमुख पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
उपप्रमुख विष्णु रिजाल
सचिव गगन विष्ट
सदस्यहरू
प्रमोद दाहाल
गणेश बस्नेत
निर्मला शर्मा
उजिर मगर
चेतन अधिकारी
रोशन खड्का
महेश दास
टीका विष्ट

वित्त तथा कोष व्यवस्थापन विभाग
प्रमुख विष्णु रिमाल
सचिव डा भीष्म अधिकारी
सदस्यहरू
विनाकुमारी श्रेष्ठ
राजेश बज्राचार्य
लोकबहादुर भण्डारी

संगठन विभाग
प्रमुख खगराज अधिकारी
सदस्यहरू
देवराज घिमिरे
ज्वालाकुमारी साह
काशीनाथ अधिकारी
जगतबहादुर बिक सुनार
लीला गिरी
यामलाल कँडेल
कणर्बहादुर थापा
भानुभक्त ढकाल
सचिव सम्झना देवकोटा

स्थानीय तह विभाग
प्रमुख देवेन्द्र दहाल
उपप्रमुख प्रभा बराल
सचिव हर्कराज राई
सदस्यहरू
होमनारायण श्रेष्ठ
अशोक व्याञ्जु
नवराज गेलाल
प्रेम गिरी
हरि उप्रेती
कृष्णबहादुर डल्लाकोटी
शिवसुन्दर राजभण्डारी
वासुदेव घिमिरे
विकिरण गौतम
खगेन्द्र कार्की
कृष्णप्रसाद जैशी
पार्वता तिवारी
सुनिता डंगोल

युवा तथा खेलकूद विभाग
प्रमुख लीलबहादुर थापा मगर
सदस्यहरू
कालीबहादुर घर्ती
गणेशलाल कक्षपति
मेघराज पौडेल
प्रनिर अधिकारी
गोबिन्द भट्टराई
लक्ष्मणकुमार शर्मा
पशुपति अधिकारी
सुवर्ण केसरी श्रेष्ठ
कृष्णराज पौडेल ९संजाल शर्मा०
शुक्र पाख्रिन
योगेश भट्टराई
मदन उप्रेती
तेजेन्द्र थापा
हरिमदन अधिकारी
कमल चौधरी
परशुराम बस्नेत
क्षितिज थेवे
अमित लामा
रमेश आचार्य
ध्रव आचार्य
सन्तोष रावल
अञ्जना अधिकारी

पुस्तकालय तथा अभिलेख विभाग
प्रमुख ममता गिरी
सदस्यहरू:
रामचन्द्र बोहरा
ओमबहादुर खड्का
सागराज सुवेदी
गीता थापा
सुरज अधिकारी

सामाजिक सेवा तथा समाजकल्याण विभाग
प्रमुख जुलीकुमारी महतो
सदस्यहरू
तिलोतम पौडेल
रीतु भट्टराई
अच्युतम अर्याल
पुस्कर खाती
जगत बस्नेत
यादव घतानी
जगदीश अधिकारी
निर्मला धिताल
डम्बर हमाल
चरिमाया तामाङ
उज्जैन सिंह
राजेन्द्र बोहरा
सतिश शर्मा

राष्ट्रिय हित र सुरक्षा विभाग
प्रमुख परशुराम मेघी गुरुङ
उपप्रमुख चुडादेव सिंह लामा
सदस्यहरू जगत बस्नेत
निलमशेखर अधिकारी
कोषराज गिरी
ज्ञानेन्द्रसिंह लामा
तेसबहादुर तामाङ
पूणर्प्रसाद पाण्डे
तुलसीराम कार्की
विनोद पाण्डे

संघीय मामिला तथा प्रशासन विभाग
प्रमुख किरण गुरुङ
सचिव शिव गुरूङ
सदस्यहरू
झलक सुवेदी
भिकेशर वली
माधव बास्तोला
पी बिडारी
महेश खरेल
नरकुमारी गुरुङ
पुण्य ढकाल
लेखनाथ कोइराला
केदार देवकोटा

अर्थ तथा योजना विभाग
प्रमुख घनश्याम भुसाल
सचिव योगेन्द्र शाही
सदस्यहरू
रामचन्द्र आचार्य
एम अधिकारी
रामचन्द्र भट्टराई
देउकाजी गुरुङ
केशरबहादुर साउद
डिल्ली उप्रेती
प्रा। महेश दाहाल
तिलचन्द्र भट्टराई

खानेपानी तथा सरसफाई विभाग
प्रमुख झपटबहादुर रावल
सदस्यहरू
ईन्द्रबहादुर तामाङ
गोकर्ण ढुंगाना
राज काफ्ले
दीपक अधिकारी
देवेन्द्र रावल
गोकुल पौडेल
शालिकराम भण्डारी
शान्ता बस्याल
सन्तोष आचार्य
राजनराज पाण्डे
एल उपाध्याय

सामाजिक सेवा विभाग
प्रमुख पार्वत गुरुङ
सचिव नेत्र तिम्सिना
सदस्यहरू
मीनबहादुर शाही
रामप्रसाद सुवेदी
जीतराम लामा
अर्जुन भट्टराई
पदमप्रसाद खतिवडा
विदुर सुवेदी
योगेश गुरुङ
डम्बर चेम्जोङ्ग
विमला राई पौडेल
सुरेश गौतम
अशोक सि
सम्झना पौडेल
शिव थापा
तीर्थ रेग्मी

परराष्ट्र मामला विभाग
प्रमुख राजन भट्टराई
उपप्रमुख कृष्ण केसी
सचिव अञ्जान शाक्य
सदस्यहरू
उदयराज पाण्डे
नारद वाग्ले
गोपाल खनाल
पूणर्शोभा चित्रकार
दिपेन्द्र श्रेष्ठ
कुशेन्द्र महत
मिलन धरेल
बालकृष्ण कट्टेल
मात्रिका पौडेल
विष्णुहरी पाण्डे
निर्मल विक
उषाकिरण भण्डारी
ईच्छापूणर् राई
करण ठगुन्ना
डिमप्रकाश पौडेल
केशव सुवेदी
गौरव भट्टराई
चित्र दाहाल
सुदीप सापकोटा
हरिप्रकाश चन्द
एल शर्मा
चन्द्रलाल गिरी
लक्की शेर्पा

उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति विभाग
प्रमुख मोतीलाल दुगड
उपप्रमुख दुर्गा प्रसाईँ
सदस्यहरू
सुन्दर भुसाल
मुकेश उपाध्याय
रवीन्द्र पाण्डे
सीताराम अग्रवाल
ललित अग्रवाल
पाल्देन छोपाङ
किशोर प्रधान
मदन अधिकारी
विजयकुमार लोहिया
डिवी बस्नेत
मदनलाल अग्रवाल मित्तल
शोभा गुरूङ
लता प्याकुरेल
बाबुराम रानाभाट

सहकारी तथा गरिवी निवारण विभाग
प्रमुख कमल चौलागाईं
उपप्रमुख अमृता सुब्बा
सदस्यहरू
रमेश पोखे्रल, केबी उप्रेती
डीबी बस्नेत
परितोष पौडेल
खेमबहादुर पाठक
टेकप्रसाद चौलागाईं
भीम तुलाचन
भुवनविक्रम घिमिरे
रामचन्द्र उपे्रती
महेन्द्र गिरी
मीना ढकाल
शान्ती अधिकारी
सरिता भट्टराई
देवराज पराजुली
विश्वनाथ मण्डल
शम्भु गुप्ता
केशव पोखे्रल
खगराज शर्मा
हरिहरनाथ योगी
रामबहादुर जिसी
खेम सुवेदी
रामशरण शर्मा
जिवछराज खड्का
ज्ञानबहादुर तामाङ

शिक्षा विभाग
प्रमुख गुरु बराल
उपप्रमुख जगन्नाथ थपलिया
सदस्यहरू
प्रा. गणेशमान गुरुङ,
प्रा. यादव प्रकाश लामिछाने
चैतन्य शर्मा
रमेश सिलवाल
पितकुमार श्रेष्ठ
इन्दिरा श्रेष्ठ
कपिल सुवेदी
दीपेन्द्र भण्डारी
प्रा. बेदराज केसी
ध्रुव गौतम
युवराज सिवाकोटी

कृषि तथा पशुपन्छी विभाग
प्रमुख गिरीधारीलाल न्यौपाने
उपप्रमुख बालिका गिरी
सदस्यहरू प्रा. कल्याणी मिश्र
दमराज शाक्य
प्रेमनारायण अधिकारी
कृष्ण अधिकारी
माया केसी
सरिता भुसाल
धर्मराज अधिकारी
गोवद्र्धन गौली
बाबुराम थापा
जीवन्ती पौडेल
ईश्वरी कडरिया
केशव प् मी
चुलुराम चौधरी
शशी पौडेल
गोकणर् अर्याल

संसदीय विभाग
प्रमुख शिवमाया तुम्वाहाङ्फे
सचिव सूर्य पाठक
सदस्यहरू
खिमलाल भट्टराई
विशाल भट्टराई
पार्वती रावल
शान्ता चौधरी
नारायण मरासिनी
गणेशसिंह ठगुन्ना
सरिता न्यौपाने
विमला विश्वकर्मा
भैरवसुन्दर श्रेष्ठ
देवेन्द्र दाहाल
राजबहादुर बुढाक्षेत्री
कृष्णभक्त पोखरेल

पर्यटन प्रवद्र्धन तथा नागरिक उड्डयन विभाग
प्रमुख भीम आचार्य
उपप्रमुख भीम केसी
सदस्यहरू
घनेन्द्र श्रेष्ठ
कृष्णकुमार अर्याल
राजेन्द्रप्रसाद सापकोटा
रमेश कुँवर
बद्री अधिकारी
सुकुमाया लामा
लक्ष्मी कार्की
पूणर्बहादुर कुँवर
जया बराल
चेतनारायण पाण्डे
कृष्ण चौधरीे
सञ्जीव गौतम
लंकबहादुर शाही
सुमनप्रसाद पराजुली
परमानन्द भण्डारी
बलिराम दाश
टीका गुरुङ
सिताराम सापकोटा
विजय नेपाल
आलोक प्रसाईं
गंगा आचार्य
सोनाम ग्याल्जेन शेर्पा
नरेश भट्टराई
सिर्जना शर्मा
गोकुल लामिछाने

उपभोक्ता हित संरक्षण तथा सुशासन विभाग
प्रमुख यज्ञराज सुनुवार
सचिव मोहिनी खनाल
सदस्यहरू
कुमारी खरेल
कुयाङछुयाङ दोर्जे लामा
चित्तप्रसाद दाहाल
ज्योती बानियाँ
तीर्थ सुवेदी
देवबहादुर कुँवर
बद्री अर्याल
बुद्धि रावत
विष्णुप्रसाद तिमिल्सिना
मुक्ति गौतम
लक्ष्मण गिरी
सरोज यादव
शान्तिराम खतिवडा
हरिप्रसाद मैनाली
विमला खनाल
केशव पोखरेल

उर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाई विभाग
प्रमुख गोकणर्राज विष्ट
सचिव पुष्पज्योती ढुंगाना
सदस्यहरू
सुरज लामिछाने
महेन्द्र गुरुङ
नारायण ज्ञवाली
लक्ष्मण घिमिरे
अविशेक थापा
केशव रायमाझी
अमन मास्के
केशवराज आचार्य
त्रिरत्न वज्राचार्य
भेषराज थापा
इन्दिरा पराजुली

श्रम तथा रोजगार विभाग
प्रमुख बिन्दा पाण्डे
सचिव जनक चौधरी
सदस्यहरू
गुणराम आचार्य
मीना गुरुङ
वेलीमैंया घले
शोभा न्यौपाने
सुनिमाया चेपाङ
सरोज पोखरेल
नेत्र थनेत,
ऋषिकेश पन्थी
बलराम खत्री
रमेश पन्त

कानून विभाग
प्रमुख रमेश वडाल
उपप्रमुखमा धर्मराज रेग्मी
सचिव डिल्लीराम मैनाली

सदस्यहरू
विष्णुमणी अधिकारी
टंक दुलाल
ठाकुर डिसि
टीकाराम भट्टराई
रमेशकुमार रोक्का
बिष्णुमाया भुसाल
शान्तिराम खतिवडा
केदार गुरागाई
रुद्रप्रसाद पोखरेल
नारायण नेपाल
रमा श्रेष्ठ
राजकिशोर यादव
कौशिला राई
सरस्वती श्रेष्ठ

सँस्कृति विभाग
प्रमुख रघुजी पन्त
सचिव राजेश थापा
सदस्यहरू
वासुदेव अधिकारी
महादेव अवस्थी
केशव सुवेदी
रमेश श्रेष्ठ
राम विनय,
एस राजभण्डारी
शुभ मानन्धर
गायत्री विष्ट
विवश वस्ती
प्रेमनाथ अधिकारी
रामकृष्ण दुवाल
चेतनारायण राई
सुशीला प्रधानाङ्ग
लक्ष्मी गुरुङ
रेशम विरही
शार्दूल भट्टराई

विज्ञान तथा प्रविधि विभाग
प्रमुख टंक कार्की
सदस्यहरू
अस्गर अली
शालिकराम पराजुली
संजिव रोकाहा
प्रकाश जिसी
रबीन्द्र ओझा
नवराज कुँवर
डा। किरण जोशी
डा। आनन्द सिंह,
प्रा पशुपति मिश्र
अणराज सिलवाल
डा पी ज्ञवाली
अप्सरा पाण्डे
खिम पन्थी
डिआर अधिकारी
कृष्ण अधिकारी
डा. सुबर्ण पोखरेल
रोमकान्त पाण्डे

विपद् व्यवस्थाप तथा स्वयंसेवा विभाग
प्रमुख९ रामेश्वर फुयाल
राजेन्द्रकुमार श्रेष्ठ
डा। दीपक अर्याल
हस्त पण्डित
टीकाराम आचार्य
उमेश ढुंगाना
गोविन्द कोइराला
पदमबहादुर तामाङ
विनोदचन्द्र देवकोटा
दुर्गा थारू

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button